Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Rewal - niezapomniane wakacje nad pięknym morzem Bałtyckim

W celu zalogowania

Grzybowo to nadmorska miejscowość wypoczynkowa, którą każdego lata zwiedza niezliczona ilość turystów pragnących spędzić niezapomniane wakacje nad Bałtykiem. Jest parę powodów tej popularności: cudny styl miasteczka, niesamowite plaże, a także wiele atrakcji zarówno kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu
Author: YEAH!!! design
Source: http://www.flickr.com
Czar miasteczka tkwi w jego interesującym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – dominują tu małe ładne domki i pensjonaty położone wśród zieleni. W centrum Grzybowa znajduje się malutki kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj turystów, zarazem starszych jak i młodszych, przyszykowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Należą do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz przeróżnego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ukochanym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu częstokrotnie pojawia się foka Depka - ulubienica zarówno mieszkańców, jak i gości przybywających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Nadzwyczaj wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są barwne kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się czekać na ich powrót, ażeby nabyć świeżutką, rozkoszną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

Wczasowicze przyjeżdżający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą skarżyć się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się też pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Znaczną atrakcją miejscowości jest również Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa.

Zerknij nie wyłącznie na ten wpis, ale też na komentarze z www (https://stojo.pl/). Możliwe, że niektóre zainteresują Cię tak mocno, że zechcesz zostawić swoją recenzję.

Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez bardzo ładny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania cudownej okolicy, którą pokonuje. Podróż ciuchcią można odbyć od maja do września, z kolei poza sezonem istnieje możliwość obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży.sprawdź koniecznie - eccoholiday.com/dojazd-wlasny/ -Następne trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***
Plaża
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Całkowitą propozycję na urlop dwa tysiące piętnaście w Rewalu można odszukać w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki: - noclegi Gzybowo - domki letniskowe Grzybowo (przejdź do witryny) - noclegi zachodniopomorskie - wakacje 2014 nad Bałtykiem