Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Przydatne rzeczy niezwykle przydatne dla uprawiających jakiś sport

W celu zalogowania

Coraz więcej Polaków zakochało się w bieganiu, co możemy zaobserwować na każdym kroku. Dlaczego to robią? Dla zdrowia, pozbycia się napięcia, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę... Powodów jest tyle, ilu biegaczy.

Poza tym to tani sport, ponieważ aby biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy czy specjalistyczne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, dobre jakościowo koszulki sportowe i... ruszamy w trasę.

jogging
Author: William Ward
Source: http://www.flickr.com
Dobrze gdy koszulka zapewnia dobrą wentylację, a płaskie szwy pomagają uniknąć nieprzyjemnych otarć lub podrażnień. Dobrym rozwiązaniem są też elementy odblaskowe np. przy kołnierzyku czy kontrastowe wstawki, które zapewniają nam bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach.I nie zapominajmy, trening o poranku lub wieczorem w chłodniejszy dzień wymaga długiego rękawa. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, zobacz przykłady.

steppery:
Source: Sport-shop.pl
Często mówi się, że nie ma innego sportu, który tak świetnie działałby na naszą psychikę. Amatorzy tego sportu mawiają, że jeśli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny.
Bieganie to przede wszystkim troska o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. W sytuacji gdy nie czujemy się na siłach na przygodę z joggingiem, wybierzmy Nord Walking. Należy jedynie przed wyruszeniem w drogę postarać się o kijki i wygodne buty. Mile widziany jest także krokomierz (więcej tutaj: ), który posiadający funkcję mierzenia kroków w czasie przebytej trasy, pomiar ilości spalanych kalorii, i pomiar trasy jaką mamy za sobą, usprawni nasze działania.

Fundamentalna zasada NW? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić, więc zbierzmy w sobie cały zapał i siły witalne by wyruszyć w drogę.Gdy pogoda uniemożliwia nam spędzenia aktywnie (Buty snowboardowe) czasu na świeżym powietrzu, a w nas tkwią zapasy niespożytkowanej energii, możemy pokusić się o zakup steppera. To dobre posunięcie jeśli zależy nam na wymodelowaniu sylwetki. Steppery umożliwiają nam ćwiczyć wszędzie, co ważne – potrzebują niedużo miejsca (np. pod łóżkiem).Jak wiemy każda forma ruchu przynosi dobre efekty. Zdecydujmy się na taką, która da nam największą frajdę.