Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Kosmetyki polecane na lato

W celu zalogowania

Lato jest bardzo charakterystycznym okresem pod różnymi względami. Z pewnością pora letnia to wysokie temperatury, dni niekiedy wręcz upalne. Okres letni kojarzony jest także z wakacjami, a więc z czasem, w którym jest okazja do odpoczynku. Czas ten bywa także przeznaczany na lepszą dbałość o zdrowie i urodę. Zaleca się, by w tym okresie używać mniejszą ilość kosmetyków kolorowych, czyli takich jak między innymi cienie do powiek czy ciężkie pudry.
Kosmetyki takie tylko zbędnie obciążają skórę i zamykają dostęp tlenu, który w okresie letnim jest szczególnie przy bardzo wysokiej temperaturze większość środków kosmetycznych rozpuszcza się, pozostawiając nieestetyczny efekt. Z tego powodu w lecie zalecane jest wykonywanie wyłącznie delikatnego makijażu lub kompletna z niego rezygnacja. Czas letni wymaga więc odmiennej pielęgnacji, a co z tym związane odmiennych kosmetyków (wypróbuj: ) niż zwykle.

Wyszczuplanie

Geny i styl życia
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
W okresie letnim poza kosmetykami, które stosowane są na co dzień, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, duża liczba pań zaczyna myśleć też nad innymi kosmetykami. Lato to możliwość założenia krótkich i przewiewnych ubrań, a także stroju kąpielowego, na przykład na plażę. W związku z tym wielu ludzi dąży do wypracowania wymarzonej sylwetki przed latem. By to osiągnąć wdrażane są diety i rozmaite plany ćwiczeń. Dużo pań sięga także po specjalistyczne kosmetyki. Działają one ujędrniająco oraz nawilżają skórę.

Skoro chcesz odnaleźć także inne takiego typu artykuły, to być może wskazówki z serwisu (https://www.optegra.com.pl/zabiegi/laserowa-korekcja-wzroku/), które tutaj znajdziesz okażą się dla Ciebie bardzo cenne.

Coraz więcej ludzi wybiera również kosmetyki wyszczuplające. Są to rozmaite balsamy i peelingi, które mają za zadanie wspomóc kurację odchudzającą.

Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry latem polega przede wszystkim na intensywnym jej nawilżaniu. Podwyższone temperatury i inne warunki często bowiem mogą doprowadzić do zbytniego wysuszania skóry. W przypadku skóry na twarzy czasami wystarczający jest jedynie zwykły krem pod oczy. Zalecane jest z kolei codzienne używanie balsamów do całej skóry - . Latem ogromnie istotną kwestią jest opalanie. Powinno się ochraniać skórę przed jego nieprzyjemnymi skutkami, jak również odpowiednio ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu dostępne są różnorodne kosmetyki do opalania. Ich wybór jest niezwykle szeroki, a rodzaj środka zależy od typu skóry i jej odcienia.