Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Gdzie najkorzystniej udać się na wczasy? Bez wątpienia Zakopane pełni najbardziej ciekawe standardy w zakresie wypoczynku

W celu zalogowania

Wisła to najciekawszy ze wszystkich zimowych miasteczek w naszym kraju. Tu każdego roku na narty przybywają miłośnicy białego szaleństwa z całego kraju. Jednak nie tylko narciarze lubią Wisłę. To cudowny punkt startowy w Beskidach, co już dawno docenili amatorzy pieszych wycieczek w góry.


wejdź i przeczytaj
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Wisła to też miejscowość pełna interesujących zabytków oraz góralskiego folkloru. Liczne muzea a także galerie zapewniają rozrywkę nawet osobom, którym nie chce się chodzić górskimi szlakami i którzy na stokuprzebywają niezbyt chętnie. Myślisz o ciekawym miejscu na wycieczkę? Nocleg (zobacz noclegi pracownicze łódź) w Wiśłe będą idealne. Sprawdź dlaczego - oferta noclegów w Wiśle.

Ciekawym miejscem do zobaczenia jest również Zakopane. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym cudownym mieście? Przede wszystkim obecne tu muzea. Słynna „Atma” oraz wille związane z wybitnymi mieszkańcami Zakopanego (Witkiewiczem, Makuszyńskim czy Kasprowiczem) to nie tylko zapierające dech w piersiach zabytki góralskiej architektury i dobre reprezentantki wysoko cenionego stylu zakopiańskiego. To muzea związane z biografiami, pełne osobistych pamiątek, dzięki którym bardziej interesująco możemy poznać tych, o których tak wiele uczono w szkolnych podręcznikach.

Ciekawym punktem na mapie miasteczka jest cmentarz na Pęksowym Brzysku. To spoczywają ci wybitni mieszkańcy miasta. Ogromna ilość rozpoznawalnych nazwisk czyni, że ten mały cmentarzyk jest jedną z najistotniejszych nekropolii w całym kraju. Historia cmentarza rozpoczęła się w połowie XIX wieku. Od tej chwili pochowano tu wielu znanych dla Podhala osobistości. Tu położony jest m. in. grób znanego lekarza i przyrodnika, Tytusa Chałubińskiego, znanego muzyka i gawędziarza Sabały, Stanisława Witkiewicza oraz Władysława Orkana. Leży tu także architekt Karol Stryjeński oraz Kornel Makuszyński. Swe symboliczne groby mają na tym cmentarzu również Witkacy oraz założyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaruski.
Znane i wybitne osobowości oraz wyjątkowe w swej formie groby ozdobione ludowymi świątkami dobrze świadczą o wyjątkowości tego miejsca.


Innym symbolem Zakopanego jest Wielka Krokiew – najbardziej znana w Polsce skocznia narciarska. Jej projektantem był znany architekt Karol Stryjeński, a uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w 1925 roku. Od tego roku słynna skocznia otwiera interesującą kartę w dziejach rodzimego sportu. Liczne zawody, w tym Puchar Świata w skokach narciarskich przyczyniają się do tego, że Zakopane zimą jest pełne życia.