Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Codziennie mieszkańcy ziemi produkują miliony kilogramów różnych odpadów.

W celu zalogowania

Dużą część z nich można by było bez żadnego problemu przerobić powtórnie, ale podstawą tego jest ich odpowiedni odbiór i przetworzenie. W Polsce do niedawna nie przykładano większej uwagi do kwestii segregacji odpadów, jednak ostatni czas to duże zmiany w tej materii.
Przede wszystkich zaczęły to wymuszać przepisy, wymagania Unii Europejskiej zalecają, aby w każdym kraju członkowskim przerabiano określoną ilość śmieci. Oprócz tego zwiększa się świadomość społeczeństwa, ludzie dostrzegają obecnie, że zbyt duża ilość odpadów prowadzi do ogromnych zanieczyszczeń naszej planety.

Zerknij na opublikowany tutaj (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-lokalna-oczyszczalnia) artykuł, a z pewnością niesamowicie Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące tego tematu.


Wiele surowców, jakie są codziennie wyrzucane do koszy ba śmieci, można z sukcesem ponownie przerobić (przydatne informacje na temat przydomowych oczyszczalni ścieków ). Zaliczają się do nich przede wszystkim opakowania ze szkła i suchy papier, a także w zasadzie wszystkie metale. Niestety nadal ludzie potrzebują zużywać ogromną ilość plastików, część z nich będzie się nadawać do powtórnego przerobienia i warto o tym pamiętać wrzucając do kosza pustą butelkę albo kubek (kubek przenośny) po kefirze.


Żeby segregacja śmieci miała rację bytu, to trzeba w pierwszej kolejności już w domu je odpowiednio przesortować, a następnie umieścić w odpowiednich pojemnikach. W tym celu można nabyć specjalny zestaw koszy, który umożliwi posortowanie w taki sposób. W większości domów najbardziej popularne są składające się z kilku części pojemniki plastikowe, do których wrzuca się posortowane śmieci (jeśli troszczysz się o ekologię koniecznie.


Najistotniejsze jest, aby papieru nie pomieszać z mokrymi odpadkami, bo wówczas staje się całkowicie bezwartościowy jako surowiec wtórny. Jeśli odpady zostaną odpowiednio przesortowane, to następnym etapem jest wrzucenie ich do odpowiednich koszy W większości śmietników można spotkać osobny kontener na śmieci mokre, innymi słowy odpadki które powstały zwyczajnie w domu, a także na suchą frakcję, do jakiego należy wrzucać papier i plastiki.
Przeważnie na butelki i szklane opakowania stoją osobne pojemniki, czasami nawet z rozróżnieniem na szkło bezbarwne i kolorowe. Należy także pamiętać, że nie wolno do zwykłych śmietników wyrzucać jakichkolwiek sprzętów elektronicznych.