Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Borelioza – dolegliwość spowodowana poprzez ukąszenie kleszcza, także przez niego przenoszona.

W celu zalogowania

Wybierając się na wycieczkę do lasu koniecznością będzie szczegółowe przyszykowanie się do tego. Zatem co należy wziąć ze sobą . Odpowiedni ubiór to podstawa, dobrym rozwiązaniem są dresy a także adidasy.


Albowiem liście drzew jest to dogodne lokum dla wszelkiego typu owadów należy asekurować również swoją głowę przez włożenie czapeczki z daszkiem albo chustki. Jak wiadomo drzewa w lesie są doskonałym środowiskiem naturalnym dla kleszczy. A te dla osób będą tymczasem niebezpieczne.

Po skończonym spacerze w lesie trzeba dość dokładnie zobaczyć miejsca, w jakie kleszcze najżwawiej są w stanie się wpić. Owymi miejscami są okolice za uszami, szyja jak i okolice intymne. Dlaczego będzie to takie istotne? Zatem kleszcze (gabinet terapii boreliozy) mogą wywołać dość trudną chorobę zwaną borelioza. Czym się charakteryzuje a także jak jest w stanie się z niej kurować? Borelioza jest chorobą spowodowaną przez ukąszenie kleszcza. Przeważnie objawy będą takie jak w przypadku grypy, to znaczy wysoka temperatura, ból gardła bądź głowy, tiki mięśni jak i sporo innych. Choroba rozwija się przez parę tygodni (od 1 do 3) od momentu gdy kleszcz ukąsi.

kliknij w odnośnik
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Diagnozowanie owej choroby bywa bardzo trudne jak i długotrwałe. Nieraz leczenie obejmuje nawet 1,5 roku (tyle trwa w najcięższych przypadkach) natomiast zazwyczaj kuracja trwa kilka tygodni. Leczenie to przede wszystkim antybiotykoterapia, innymi słowy dawkowanie antybiotyków przez konkretny czas. Przeważnie kuracja antybiotykami odbywa się przez kilkanaście dni, gdyż podawanie tegoż rodzaju leku jest w stanie powodować uszczerbek na zdrowiu pacjenta. Od czego zależny jest okres podawania antybiotyku - czytaj. A więc uzależniony jest on od stadium boreliozy jak widziałeś to? przejdź po tym linku i okresu, w jakim była ona wykryta u pacjenta.


Oczywiście każdy przypadek zachorowania jest różny, dlatego konieczne będzie stwierdzenie indywidualnych dawek oraz czasu aplikowania antybiotyku pacjentowi. Jak można zauważyć borelioza jest to choroba, z którą powinno się jak najszybciej zacząć walczyć. Dzięki wczesnym podjętym postępowaniom można w znacznym stopniu zmniejszyć okres terapii antybiotykowej, jak także okres całej kuracji tejże choroby. Boreliozy nie można lekceważyć, ponieważ może przyczynić się nawet do śmierci pacjenta.