Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/igrzyskapolonijne.com.pl/includes/menu.inc).

Aranżujemy domową siłownię

W celu zalogowania

Jeśli regularnie chadzasz na siłownie, bez wątpienia wiesz, jak bardzo jest to kosztowny sport. Karnet miesięczny jest sporym wydatkiem. Oprócz tego czasem wygoda trenowania jest niewielka – brak dobrym maszyn, na sali znajduje się zbyt wielu ludzi. Z tych powodów godnym polecenia pomysłem może stać się uzbieranie dużej kwoty pieniędzy i stworzenie domowej siłowni. Zapraszamy do czytania naszego poradnika.


Author: iStock.com
Kluczowy element takiego przybytku to naturalnie zestaw sztanga i obciążenie plus ławeczka. Na takim zestawie będziesz mógł trenować praktycznie wszystkie partie ciała. Należy pamiętać, że wyłącznie trening na wolnych ciężarach daje mocną stymulację, dzięki której zwiększysz swoje mięśnie. Należy też zakupić drążek do ćwiczeń, który umieszcza się na przykład w drzwiach.

Aby znaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link, a przeczytasz tam niezwykle interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie.

Dla każdego ćwiczącego niezbędny jest obszerny zestaw różnorakich sztangielek – najważniejsze jest, by było dużo ciężarów do wyboru.


Jeśli masz mały metraż i szukasz urządzeń uniwersalnych, ratunkiem są porządne atlasy (możesz kupić: ), które pozwalają na trenowanie (warto sprawdzić ofertę na olimp produkty sportmax) wielu części ciała. Wioślarze (poznaj naszą ofertę: ) z pewnością polubią solidny trening na stacjonarnym ergonometrze. To też znakomite urządzenie dla ludzi, którzy nie uprawiają tego sportu, lecz planują polepszyć sobie kondycję i powiększyć siłę pleców. Taki sprzęt zabiera dużo przestrzeni, więc jego zakup jest rozsądny wyłącznie, jeśli posiadasz spory obszar.


Rower stacjonarny (zapraszamy: idź tutaj) to sprzęt idealny dla fanów rowerów, którzy zimą chcą szlifować formę. Tego gatunku sprzęt świetnie nadaje się do realizowania treningu interwałowego, który jest najlepszy przy niwelowaniu tłuszczu. Podobne do rowerka sprzęty to orbiterki – dostosowane dla osób nieprzyzwyczajonych do ruchu. Orbiterki (sprawdź: mocno odciążają kolana, gdyż ruch nóg jest wzmacniany ramionami ćwiczącego.